Tantra

Tantra 

"Tantra je tajemná, provokující, těžko uchopitelná, kontraverzní, velebená i hanobená, ale především jedinečná, působivá, svobodomylsná a účinná cesta k poznání sebe sama a našich možností." (Viliam Poltikovič ve své knize Příběh Tantry).

Podle dávné indické tradice se Tantra zjevuje v rozhovoru mezi bohem Šivou a bohyní Šakti. Šakti svádí svým energickým tancem a nespoutaností čisté energie boha Šivu, který je ponořen do hluboké vědomé meditace na hoře Kailash. Dochází k propojení čistého vědomí s divokou a neuchopitelnou měnící se energií. Poznání těchto dvou kvalit v jejich plné síle a poté umění spojit obě v jedno a dosáhnout zdroje všeho projeveného a neprojeveného a pak touto vnitřní silou, vnitřní medicínou, chránit a oslavovat život na této planetě, kráčet životem s vášní, je esencí Tantry i její šamanské podoby Ohnivé Medicíny.

Ohnivá Medicína - šamanismus i tantra - učí člověka zejména kultivovat energetické tělo. Nepracuje se jenom s fyzickým tělem, i když to je základním klíčem a dalo by se říci "kamenem mudrců" našeho života. Naše tělo je posvátným chrámem pro našeho vášnivého ducha. Fyzickým tělem se však nepropojíme s druhým člověkem ani se světem úplně, jelikož je tam vždy nějaká oddělenost, bariéra, ale když se zaměříme na energii, tak propojení a prolnutí se děje přirozeně. Můžeme pak vnímat jednotu.

Co například můžete zažít a osvojit si:

  • Probouzení energetického těla k vyššímu vnímání energie
  • Techniky masáží Ohnivé Medicíny - jak být v extázi a blaženosti
  • Rituál Ohnivého Dechu - jak propojit dva protiklady
  • Dynamické meditace k navýšení a kultivaci naší energie (Orende).
  • Nauky sexuálního dechu a jak se lépe propojit s partnerem
  • Otevření srdeční čakry a rozvíjení laskavosti a sebelásky

Ochutnávkový večer

Na ochutnávkovém večeru se dozvíte něco o tradici a pojetí Tantry, kterou zde přinesl John Hawken ve svých Cestách Transformace. Nyní ji dále také nese Jitka Mandalam. Dotknete se toho božského co je v každém z nás. Prožijete Meditaci na uvědomění si proudění energie - Červený a Bílý plamen. Naučíte se tantrickému dýchání nebo rozvinete energii v základních energetických centrech. 


Ochutnávkové dny v podobě TAO smyslné masáže v Praze a Brně viz.: Kalendář

Víkendový seminář

Na víkendovém semináři ochutnáte trochu více z tradice, kterou nese Jitka Mandalam, Jan Komeda a učení Johna Hawkena. Dozvíte se více informací o samotné tradici a bude čas vyzkoušet více praktických cvičení Tantrické cesty. Můžete zažít Tanec mezi bohem Šivou a bohyní Šakti nebo probuzení svých smyslů. Prožijete Meditaci na uvědomění a proudění energie - Červený a Bílý plamen. Učíte se tantrickému dýchání nebo rozvinete energii v základních energetických centrech, probuzení srdeční čakry a podobně.


Šamanské Kolo Sexuality - úvod do ročního tantrického výcviku Posvátné Tělo Vášnivý Duch

9.-10.3. 2024 Praha Loreto

Roční výcvik

Tantrický výcvik POSVÁTNÉ TĚLO - VÁŠNIVÝ DUCH probíhá v uzavřené skupině účastníků, která po dobu jednoho roku do hloubky poznává pod vedením Jitky Mandalam a Jana Komedy na rovině praktické i intelektuální. Na tomto kurzu se naučíte vnímat sami sebe jako energetickou bytost, která má neomezený energetický potenciál. Poznáte, že námi proudí jedna jediná energie - naše živost a ta se projevuje na mnoha úrovních: v naší sexualitě, kreativitě i v našem srdci. Zjistíte, jak sami vytváříme svou realitu tím, na co ve své životě zaměřujeme naši pozornost - naše vědomí.


6.5.-12,5.2024 začínáme viz.: Kalendář

Mou práci můžete ochutnat i na těchto jednodenních akcích, které pravidelně pořádám:

Přehled akcí v kalendáři:

Mám zájem o tantrickou cestu

Zajímá vás více? Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a ozvu se vám co nejdříve zpět.