Medicínská Cesta

Šamanská Medicínská Cesta

Od počátku tohoto století si etnologové, a pak i my ostatní, zvykli používat výraz šaman téměř jako synonymum pro slova medicinman, čaroděj, kouzelník a podobně. Šlo o jedince, kteří měli určité schopnosti, kouzlo osobnosti, uměli léčit, vedli společnost určitým směrem, motivovali, inspirovali a uzdravovali. Označení šamanismus tedy používám i já pro jednoduchost. V naší kultuře již zavedené je a nějaké povědomí a obecná představa o něm již existuje. Přesnějším výrazem pro šamanismus, kterým provázím a vyučuji ho společně s Johnem Hawkenem, je medicínská cesta. Medicínská cesta je o rozvíjení naší vnitřní síly a ta je naší medicínou. Co například můžete v sobě rozpoznat a rozvinout:

 • Probouzení energetického těla k vyššímu vnímání energie.
 • Shape Shifting - indiánské umění měnit tvar.
 • Šamanské cestování.
 • Tislogi - indiánský propojující a harmonizující tanec.
 • Techniky masáží Ohnivé Medicíny (Masáž pěti vtisků)
 • Ohnivý Dech
 • Šamanské kolo sexuality - Osm aspektů lidské sexuality.
 • Meditace Rozkvetlého Stromu (15 čaker)
 • Skenování - čtení myšlenek, emocí, těla a energie druhému člověku.
 • Střílení světlých a tmavých šípů - umění komunikace a rozvoj kritického myšlení.
 • Práce se štíty. Vision Quest.
 • Tradiční Indiánská Potní Chýše - Ceremonie Kamenného Lidu.Mnohé další.

Ochutnávkový večer

Na ochutnávkovém večeru se dozvíte něco o tradici, kterou nese Jitka Mandalam a John Hawken. Prožijete Masáž Orlích Křídel, Meditaci Rozkvetlého Stromu a okusíte, jaké to je "skenovat" člověka, což je záklaní umění pro léčení v Medicínském kruhu, které se vyučuje na ročním výcviku Medicínské Cesty.


17.3. 2024 premíéra filmu Medicínská Cesta

Film

18.3.2024 Praha K3 Karlovo nám. 19:00  Šamanské techniky jako je skenování a další.

Víkendový seminář

Na víkendovém semináři ochutnáme trochu více z tradice, kterou nese Jitka Mandalam a John Hawken. Dozvíte se více informací o samotné tradici a bude čas vyzkoušet více praktických cvičení Medicínské cesty jako je skenování v Medicínském kruhu, Masáž orlích křídel, Meditaci Rozkvetlého stromu a další.


Šamanské Kolo Sexuality 9.a 10.3. 2024 Praha Loreto viz. Kalendář

18.5. 2024 Potní chýše na Barbarské Osadě

Roční výcvik

Šamanský výcvik Medicínská cesta probíhá v uzavřené skupině účastníků, která po dobu jednoho roku do hloubky poznává pod vedením Jitky Mandalam a Johna Hawkena na rovině praktické i intelektuální "medicinský kruh" - specifické šamanské učení. Každý si tak postupně osvojuje nové způsoby vnímání a vymezování se vůči realitě ve všech jejích podobách, s respektem a rovností. Výcvik je rozdělen do čtyř 4denních bloků a je velmi silným osobnostním transformačním a léčivým procesem.


Začínáme na velikonoce 2024 viz.: Kalendář

Objednávky na jitka@mandalam.cz

Zde si můžete objednat:


Film o této Šamanské Medicínské Cestě

Mám zájem o šamanskou cestu

Zajímá vás více? Chtěli byste přinést tuto moudrost k vám nebo si objednat z uvedených možností? Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a ozvu se vám co nejdříve zpět.