Probouzení písně

19.03.2022


Blog, Autor článku: JITKA MANDALAM, 19. března 2022


Probouzení písně

Na mých cestách jsem neviděla indiány, byli opilí a ukryti v kasinu. Ty co jsem viděla a zpívali semnou staré písně, nadechovali kouř hašiše. Já byla holkou, která hledala skutečné drahokamy, která viděla moudrost linoucí se z jejich kostí jako nesmrtelná píseň. Byla to píseň Velryby z hlubin. Chytla jsem Ji.

Zpívám o šátku s tváří indiána. Rozřezaného na cáry a uvázaného na kus mořem omleté a na souš vyvrhlé klády. Na pobřeží Pacifického oceánu u malinké, jako krátký polibek, vesničky La Push.

Vše podléhá fragmentaci pro možnost proniknout hrubým světem, proklouznout prostorem a časem.

Něco umírá, něco se rodí. Pro mne, Indiáni zde umřeli.

Jejich píseň však nikdy nezanikne. Píseň najde další srdce, které ji vyzpívá, tak jako duše je nesmrtelná a pluje vesmírem mezi světy, mezi životy, neznající žádného omezení, oblékající další a další kabáty našich těl.

V dnešní době tam, kde lidé nasytili svou mysl i tělo blahobytem, tam úzkostně a bolestně v srdci začne zpívat Velryba. Jakoby z hlubin začne znít tón a je hlasitější a líbezně bolestný. Láká k hlubším ponorům.

Velryba je Anupem. Je průvodcem mezi světy. Když je tma, není poznat, kde končí oceán a kde začíná nebe Vesmíru. Kde hvězdy jsou jen odleskem a kde skutečně září.

Ti, kteří prohlédli své hmotné bohatství a zjistili, že nejsou šťastni, ...uslyšeli píseň. Ti plavou s Velrybou. Plavou do světů "ZA", do světů pravé podstaty toho co se jen jeví a je proměnlivé, nestálé a neskutečné. Do světů pravdy, kde hvězdy skutečně září a nejsou jen chimérou na studené hladině.

Zkuste se na chvíli zanořit do svého Vesmíru. Zkuste najít rytmus vašeho srdce, vašeho bubeníka. Možná uslyšíte svou píseň a její poselství bude pro vás spolehlivým průvodcem do hlubin vaši duše, ke skutečnému světlu a zdroji energie.

Idniáni říkali, že začnete kultivovat svoji Orende, svou vnitřní sílu, svou Medicínu.

Od síly vaši Orende se pak odvíjí i to, co přitahujete do prostoru kolem vás, do svého kruhu, do svého života. Je to vaše magická medicína a vy jste sami svými léčiteli, kouzelníky a uzdravovateli, svými strůjci štěstí.

Písně v nás, vibrující Orende, mohou léčit ne jen nás samotné, ale také druhé živé bytosti a celou naši planetu, naši existenci.

Písní se Probudí