Mandalam Jitka Wakanu

MANDALAMJméno Mandalam je odrazem mé tvorby mandal (sanskrtský výraz pro kruhy), které byly jednu dobu mou meditací, kterou jsem nabírala radost, klid, harmonii. Bavilo mne takto odpočívat, když děti usnuly. Prozkoumávat barvy a tvary keltských ornamentů. Nořit se do posvátnosti a tajuplnosti mých vnitřních světů a vnášet je do tohoto světa skrze obrazy. Tak ať i zvuk mého jména vám při vyslovení či setkání semnou přinese mír.

Mgr. Jitka Wakanu Mandalam je lektorka Cest Transformace Johna Hawkena. Vyučuje roční tantrické výcviky Posvátné Tělo Vášnivý Duch a také roční šamanské výcviky - Medicínská Cesta. Je Dancechief pravidelných Šamanských klinik, kam mezi deset šamanů může přijít kdokoliv z veřejnosti pro šamanské léčení. Udržovatelkou a průvodkyní šamanských lóží. Nově od roku 2023 vytvořila roční výcvik Tantry pro ženy nazvaný Ohnivá Medicína. Také se věnuje Tuině a vědomému doteku.(praxi má od roku 2013 v sídle OSN ve Vídni).  Od roku 2019 pořádá pravidelné kurzy pro jednotlivce i pro páry zaměřené na erotický, smyslný dotek v Taoistické smyslné masáži a vytvořila výukový systém terapeutických masáží "Šamanská Živlová Masáž" pro Tantra Masáže Praha. Provází šamanskými a tantrickými svatebními obřady a také Ceremonií Kamenného Lidu, která uzdravuje všechny vztahy.

 Probouzení písně

Na mých cestách jsem neviděla indiány, byli opilí a ukryti v kasinu. Ty co jsem viděla a zpívali semnou staré písně, nadechovali kouř hašiše. Já byla holkou, která hledala skutečné drahokamy, která viděla moudrost linoucí se z jejich kostí jako nesmrtelná píseň. Byla to píseň Velryby z hlubin. Chytla jsem Ji.

Zpívám o šátku s tváří indiána. Rozřezaného na cáry a uvázaného na kus mořem omleté a na souš vyvrhlé klády. Na pobřeží Pacifického oceánu u malinké, jako krátký polibek, vesničky La Push.

Vše podléhá fragmentaci pro možnost proniknout hrubým světem, proklouznout prostorem a časem.

Něco umírá, něco se rodí. Pro mne, Indiáni zde umřeli.

Jejich píseň však nikdy nezanikne. Píseň najde další srdce, které ji vyzpívá, tak jako duše je nesmrtelná a pluje vesmírem mezi světy, mezi životy, neznající žádného omezení, oblékající další a další kabáty našich těl.

V dnešní době tam, kde lidé nasytili svou mysl i tělo blahobytem, tam úzkostně a bolestně v srdci začne zpívat Velryba. Jakoby z hlubin začne znít tón a je hlasitější a líbezně bolestný. Láká k hlubším ponorům.

Velryba je Anupem. Je průvodcem mezi světy. Když je tma, není poznat, kde končí oceán a kde začíná nebe Vesmíru. Kde hvězdy jsou jen odleskem a kde skutečně září.

Ti, kteří prohlédli své hmotné bohatství a zjistili, že nejsou šťastni, ...uslyšeli píseň. Ti plavou s Velrybou. Plavou do světů "ZA", do světů pravé podstaty toho co se jen jeví a je proměnlivé, nestálé a neskutečné. Do světů pravdy, kde hvězdy skutečně září a nejsou jen chimérou na studené hladině.

Zkuste se na chvíli zanořit do svého Vesmíru. Zkuste najít rytmus vašeho srdce, vašeho bubeníka. Možná uslyšíte svou píseň a její poselství bude pro vás spolehlivým průvodcem do hlubin vaši duše, ke skutečnému světlu a zdroji energie.

Idniáni říkali, že začnete kultivovat svoji Orende, svou vnitřní sílu, svou Medicínu.

Od síly vaši Orende se pak odvíjí i to, co přitahujete do prostoru kolem vás, do svého kruhu, do svého života. Je to vaše magická medicína a vy jste sami svými léčiteli, kouzelníky a uzdravovateli, svými strůjci štěstí.

Písně v nás, vibrující Orende, mohou léčit ne jen nás samotné, ale také druhé živé bytosti a celou naši planetu, naši existenci.

Písní se Probudí


Mgr.

Jitka Wakanu Mandalam

lektorka, průvodkyně, šamanka

Medicínské jméno: Wakanu 

ˇˇAbsolventka těchto škol:ˇˇ


Universita Palackého Olomouc

Cesty Transformace Johna Hawkena

Tuina - Andao Institut Praha

Jóga-JDŽ Střílky

Bachova Květová Terapie-Dr.Bach Institut England
Má životní cesta vedla skrz úspěšné absolvování University Palackého v Olomouci se zaměřením na Zážitkovou Pedagogiku. Od mala miluji přírodu, díky mým rodičům. Má specializace tudíž byla zaměřená na výchovu v přírodě. Mé motto bylo a nadále zůstává:      "Příroda je největší učitelka člověka". Na Universitě mě zaujala také jóga, a proto jsem diplomovou práci volila na více medicínské téma "Jak působí jógové pozice (ásány) na funkci autonomního nervového systému". Výsledky byly velmi zajímavé a tak jsem dále pokračovala v praxi a studiu jógy u jógového mistra z Rajastánu Swamiho Mahéšvaránandy. Jeho Jóga v Denním Źivotě (JDŽ) je komplexní všezahrnující systém a výborná příručka pro život. Pro mě, toto učení, naplňovalo do jisté míry mé indiánské sklony, můj Ideál indiána, jako člověka, který umí žít v přírodě i ve svém těle, v souladu se vším kolem i rozumět sám sobě. Cestovala jsem a pobývala v přírodě a s indiány.  S tím vším jsem pokračovala ve výchově i v mé rodině a u mých třech dětí. Začala jsem malovat mandaly a protože malování kruhu mi přinášelo klid a krásu, nazvala jsem i své podnikání jménem Mandalam jako úplnost, harmonie, klid a krása této mé cesty. Ne náhodou mě to pak přivedlo i k Johnovi Hawkenovi a jeho cestám transformace a jeho učení o medicínských kruzích (taky takových mandal umění života). 

V roce 2023 jsme opět, se šamanskou lóží, otevřeli šamanskou kliniku pro možnost přijít do kruhu šamanů se záměrem pro léčení a uzdravení.

Pořádám Ceremonie Kamenného Lidu (indiánská sauna) a  provázím šamanskými a tantrickými svatebními obřady.

Zatím mě také živí masáže. Pracuji ve Vídeňském Mezinárodním Centru (VIC) a také masáže vyučuji. 

Mandalam On The Paths of Transformation

I felt a deep mysterious stream running through my soul and many emotions came up as a sharp fountain experiencing my first weekend with John on Paths of Transformations. Since that time the wisdom of Johns teaching on his different paths are my spring of clean and fresh water any time I am thirsty. I started a few year-long training with John Hawken in 2015. After that, I continued assisting John on his paths. 

My walk of life went through successfully finished Univesity of Palacky in Olomouc and the main profession was a teacher of experience pedagogy (Outward Bound). As I was interested in yoga and did my diploma work experimenting with autonomous nerve system during yoga asanas, I also studied and exercised yoga and in 2006 obtained a Certificate as a Yoga Teacher (YIDL). After all the knowledge my focus always was on shamanism. Travelling in the mountains, living with Native American Indians and then meeting John Hawken brought all my paths together.

Right now, I am teaching with John Hawken the year-long training of the Medicine Path and the Sacred Body Passionate Spirit. I also run ceremonies, mainly the Stone People Ceremony since the last year 2019. I am also a master of Tuina and Reflexology massage therapy in Vienna.