Bachova Květová Terapie na poliklinice v Kyjově

02.10.2018

Nově na Poliklinice Kyjov. 

Bachovy květové esence představují velice jednoduchý, bezpečný a přitom velice účinný systém. Bachova květová terapie využívá 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. 39. esencí je Krizová esence (Rescue Remedy), která se skládá ze čtyř Bachových květových esencí. Rescue remedy ve formě masti se skládá z pěti esencí. Esence neobsahují pyl ani jiné hmotné části rostliny, proto jsou vhodné i pro alergiky. Při jejich používání neexistuje žádná kontraindikace ani interakce s léky klasické medicíny. Akutní či chronická onemocnění, vysoký věk i krizové situace jsou naopak indikací k jejich podání. Použití u psychických potíží nezpůsobuje opak stavu (např. u agresivních psů nevede k jejich plachosti, ale k vyrovnanému chování). Tento způsob terapie není žádnou novinkou, je to prověřený způsob léčby používaný cca 60 let. Bachovy kapky nelze předávkovat, ale vyšší dávkování nezpůsobuje rychlejší nástup nebo zvyšování účinku. Esence jsou volně prodejné, nejsou registrované jako léčivo.

Zakladatelem této metody je Dr. Edward Bach, který se jako humánní lékař věnoval homeopatii. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je důsledkem emocionální nerovnováhy. Celý život proto strávil hledáním jednoduchého a bezpečného systému léčení, o němž byl přesvědčený, že existuje. To se mu nakonec podařilo. Opustil svou lukrativní lékařskou praxi a celou ortodoxní medicínu a poslední roky svého života strávil léčením svých pacientů za pomoci svých esencí. Je však nutné zdůraznit, že esence nenahrazují lékařskou péči, mohou ji však silně podporovat a ovlivněním psychiky tak urychlit uzdravování.

Protože Bachovy esence účinkují na všechny živé organismy, využívají se k léčbě u lidí vč. malých dětí a těhotných žen, u zvířat (včetně rybiček), jsou však vyzkoušeny i v péči o květiny.